ART / Oil paintings / Oil painting 13931027
nr 1393 1027
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. "Trädgård i Pescaro, Italien". Signed, dated 1927, Gåva från konstnären, with dedication. Oil on panel, 29x35, outer dimensions including frame: 43x49 cm,
OIL PAINTING, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Trädgård i Pescaro, Italien". Signerad, daterad 1927, Gåva från konstnären, med dedikation. Olja på pannå, 29x35, yttermått inklusive ram: 43x49 cm
40000
SEK 35000
Monday April 26 2021
at 20:54:01
26/4 20:02:05
- Klassiska
Apr 26
Klassiska
Read more about Klassiska
Sven X-et Erixson
Read more about Sven X-et Erixson